neljapäev, 20. detsember 2012

Jõulu eel

Jõulueelne aeg on olnud vägagi ''tihe'', jõuluaeg tundub samuti tulevat. Tea, millal küll tuleb selline päev, et ma ei pea mitte midagi tegema, saaks lihtsalt olla...
 Reedel käisime Lotte jõulupidu Nokias vaatamas. Meile meeldis, vägagi!
 Laupäeval olin tubli- pakkisin kõik kingitused ära. Pärast kui teised tagasi tulid, siis läksime jõulust linna kaema - jalutama ja sööma. Mõnus oli. Teisipäeva õhtul seadsime sammud Estonia Talveaeda Pokude etendust vaatama. Ma ei olnud kunagi enne Estonia talveaias käinud. Huvitav koht ja vahva etendus. Õhtul kui koju jõudsime, kurtis aga Sandra, et ta väsinud. Mõtlesin, et võib-ola tõesti, sisutihedad päevad ju seljataga. Siis aga käis üks pirakas krooks ja laps jooksis vannituppa. Oksendas. Vaeseke, oli lasteaiast okseviiruse külge saanud. Olin just eelmisel õhtul saanud hoiatava meili, et selline viirus lasteaias liikvel. Sandra oli ise nii õnnetu, nuttis lausa. Just sellepärast, et ei saanud nüüd ju lasteaeda järgmisel hommikul. Õnneks oli issil vaba päev, sai koju jääda. Ja kuna issi arvas, et ta ka nüüd tõbine, siis ei läinud ka tema õhtul tööle, vaid otsustas oma nohu, kurguvalu jne ravida. Nii, et enne jõule siis sellised lood... Sandral läks viirus õnneks ruttu üle, vaid sel õhtul ja öösel, nüüd 2 päeva ok olnud. Täna tulin varem töölt ära ja läksime koos lasteaeda jõulupeole. Ja homme lubasin,et saab veel lasteaeda minna. Ta nii tahtis ja ei saanud sealt täna õhtulgi kuidagi tulema, aina kordas, et oleme natuke veel.
 Sellised siis lood. Hetkel vaja kiirelt üks valge sall valmis teha, siis saan hakata käsitöö aasta kokkuvõtet ka tegema.
 Ahjaa, vahepeal sai endale uus pass ka tehtud, vana saab veebruari alguses otsa. Tavaajaga ja juba 2päeva pärast tuli teade, et minu dokumendid on valmis. Tea, kui oleks valinud nö kiire passi, kas siis oleks 1 päevaga valmis? Läksin veel varakult tegema, et pidid järjekorrad olema aga ei midagi hullu ju. Ja mulle meeldis see, et mitte ühtegi paberit ei pidanud enam täitma! Küll on mugav sellisel ajastul elada. Kiitus. Tegin siis ühtlasi omale ID kaardi ka, mida mul siiani ei olnud. Ega mul teda väga vaja ole, a las ta siis olla. Aint, et jube kallis on ikka endale neid teha. Kokku läks 38€. Nüüd siis vähemalt taas ''reisikõlbulik''.

2 kommentaari:

Jaana ütles ...

Mnjaa, minul küll ID-kaart asendamatu, ilma selleta ei saakski ühtki asja teha, ei pangas ega mujal. Aga dokustaadid saab kiirelt jah ;)

Kaunist Jõuluaega Teie perele! :)

Gixy ütles ...

Heh ja ma siiani kõik asjad ilma selleta ära saanud kiirelt, mugavalt teha. Nüüd tegi Prisma oma kliendikaardi selle peale, siis mõtlesin,et ok, teen siis ka.
Rahulikku jõuluaega ja kiiret paranemist, et saaksite ikka neid pühi nautida ka!